Ultrasonografia narządu ruchu

     Ultrasonografia narządu ruchu jest jedną z częściej stosowanych w ortopedii oraz w reumatologii metod diagnostycznych. Jest to metoda atraumatyczna, pozwalająca uzyskać przekroje badanych narządów poprzez wykorzystanie fal ultradźwiękowych o zakresie częstotliwości 2-50MHz. Fale te wytwarzane są przez głowicę ultrasonografu, a następnie odbierane po odbiciu od struktur wewnątrz organizmu, co pozwala na ich uwidocznienie.

USG stawu kolanowego    USG ścięgna Achillesa


     W ultrasonografii narządu ruchu oceniamy stawy, mięśnie, ścięgna oraz inne tkanki miękkie w sposób dynamiczny, uzyskując obraz w czasie rzeczywistym, w przeciwieństwie do innych metod obrazowania. Badanie to pozwala na wykrycie nawet drobnych zmian urazowych, zapalnych lub zwyrodnieniowych, a wykorzystanie zaawansowanych metod diagnostycznych, takich jak Color Doppler oraz Power Doppler, pozwala na ocenę stopnia aktywności zapalenia w badanej okolicy. Dodatkowym atutem metody jest fakt, że badanie ultrasonograficzne jest metodą nieinwazyjną. Wynik badania USG jest często w istotnym stopniu pomocne w szybkim i celowym postawieniu rozpoznania oraz wdrożeniu terapii przez lekarza ortopedę lub reumatologa.

USG stawów biodrowych>


     Badanie jest w pełni bezpieczne i nie ma przeciwwskazań do stosowania go zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Fakt ten został potwierdzony poprzez wyniki licznych badań naukowych prowadzonych na całym świecie.

     Badanie to wykorzystywane jest również w sonochirurgii.


Konsultacje Ortopedyczne/USG

Rejestracja:
(+48) 506 300 801 - Zielona Góra
(pn.-pt. Grafik pracy rejestracji)

REJESTRACJA ON-LINE

Więcej szczegółów


Kontakt

E-mail: kontakt@dawidkawka.pl

WWW: www.dawidkawka.pl

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, proszę o kontakt na podany adres lub za pomocą formularza kontaktowego.


Dawid Kawka - sprawdź opinie